Honnan_a_Nev_Blogcikk_hero

„Újságíró kérdezi: honnan a név?”

„Honnan a név? Honnan a név?” Rappeli a Bëlga a Mit Paródizálsz? című klasszikusában. Mondhatnánk influenszeresen, hogy „sokan kérdeztétek”… de inkább szimplán bemutatkoznánk neked.

Hivatalosan 2024-ben állt össze a Spiritive Agency kollektívája, hogy megcsináljuk azt a reklámügynökséget, amivel mi is dolgozni szerettünk volna ügyfél oldalon. Miután olyan neves, piacvezető cégeknél szereztünk szakmai tapasztalatot, mint a hazai fintech óriás, a Számlázz.hu vagy éppen az egyetemisták által közkedvelt EFOTT Fesztivál, majd ügynökségi oldalon dolgoztunk a legnagyobb márkák, mint például a Fiat, a MOL vagy a Coca-Cola marketing és IT kampányain. Miután szabadúszóként bizonyítottunk számos kisebb-nagyobb projektben, úgy gondoltuk, hogy több éves barátságunkat egy közös projekttel tesszük kockára és egyesítjük erőinket.

Miért is fontos a név?

Egyrészt tükrözi az értékeinket, és azt is, hogy hová tartunk. A Spiritive szó a Spirit és Creative szavak ötvözéséből jött létre, amivel az értékteremtés és kreativitás iránti elkötelezettségünket fejezzük ki, amely kulturális, művészeti, innovációs és kreatívipari gyökereinkből táplálkozik. Engedd meg, hogy kicsit kibontsuk ezeket az irányokat.

Értékteremtés: nap, mint nap látjuk, hogy jobbnál jobb, értékkel bíró projektek és márkák születnek, melyeket elhivatott, álmukat megvalósítani szándékozó vállalkozók építenek. Nekik szeretnénk értéket teremteni a munkánkkal.

Kreatívitás: A kreatívitás elengedhetetlenül része a művészetnek, a kultúrának és az innovációnak. Számunkra még a leghétköznapibb feladatban is ott lapul, a mindennapjaink része, életünk egyik jelentős szelete.

A kultúra és a művészet mindannyiunk életében erős inspirációforrás. Zeneipari háttérrel belülről ismerjük a művészeti projektek nehézségeit, legyen szó a megvalósításról, a finanszírozásról vagy a kommunikációról és a reklámról. Tudjuk, milyen nehéz létrehozni és sikeressé tenni egy kampányt, legyen az egy projekt vagy egy márka felépítése.

Ez nem csak a zenei projektekre igaz!

Az innováció és kreatívipari vonal sem véletlen. Innovációs szemléletünk a kreatíviparból táplálkozik, a startupokból és a forradalmi megoldásokból építkezik, butiq ügynökségként nem félünk kilépni a keretek közül és új megközelítéseket, módszereket alkalmazni. Mi meglátjuk a szépséget az informatikai és technikai kihívásokban is, legyen szó projektmenedzsmentről, egy weboldal felépítéséről vagy hirdetések optimalizálásáról, kreatívan és innovatívan állunk hozzá. Egy vállalkozás arculatának a megtervezése ma már nem csak design kérdés, hanem az számos technikai aspektussal is rendelkezik, de ezt egy következő blogcikkben részletesebben is kifejtjük.

A két csoportosítás tehát nem véletlen, nálunk szorosan egymásra épülnek az irányok: a kreativitásunk kulturális és művészeti alapjainkból táplálkozik, a munkamorálunk pedig az innovációs és kreatívipari tapasztalatainkból alakult ki. Mi sem szemléleti ezt jobban, mint alapító társunk, Gergő, aki Startion nevű startupjával nemzetközi sikereket is elért, zeneipari innovációjuk a StageRider zenekarok technikai adminisztrációját hivatott megkönnyíteni.

A zeneiparban egyébként rengeteg „early bird” megoldással találkozhattunk az elmúlt években. A kulturális terület reklámok és megjelések terén – eltekintve a tengeren túli lehetőségektől – gyakran küzd költségvetési nehézségekkel, a megszorított lehetőségek pedig kreatív és újító megoldásokat szülnek. Ha ezek az energiák egy strukturált, innovatív környezettel is találkoznak, garantált a sikertörténet.

Ha úgy érzed, hogy a te sikertörténeted eléréséhez szükséged van egy meghosszabbított kézre, beszélgessünk!

Comments are closed.